پرتال دانشجویی   |   پرتال اساتید و کارکنان   |   پست الكترونيكي   |   تماس با موسسه   |   سامانه های اداری ۱۴۰۳/۱/۲۶

نمایش متن کامل خبر

عنوان خبر - واقعه: ثبت نام اولیه دانشگاهیان متقاضی سفر به عتبات عالیات (دوره بیست و دوم) (تاریخ درج: جمعه ۱۵ بهمن ۱۴۰۰)
متن خبر - واقعه:

دانشگاهیان محترم؛ خواهشمند است قبل از ثبت نام نکات ذيل را به دقت مطالعه و سپس اقدام به ثبت نام نمائید:
ثبت نام و قرعه کشی
ثبت نام از تاريخ 1400/11/14 تا 1400/11/20 می باشد، و نتایج قرعه كشي از تاريخ 1400/11/23 در سایت لبیک قابل رؤیت خواهد بود.  اعزام دانشگاهیان به عتبات دوره بیست و دوم ازتاریخ 1400/12/01 آغاز و تا 1401/01/10 ادامه خواهد داشت. هر فرد می تواند در هنگام ثبت نام، دو اولویت متفاوت برای تاریخ سفر خود انتخاب نماید. 
با توجه به اینکه برای هر تاریخ اعزام، قرعه کشی مجزا صورت خواهد پذیرفت، احتمال پذیرفته شدن در تاریخ هایی که متقاضی بیشتری دارند، مثل ایام عید نوروز کمتر خواهد بود.
قوانین کلی
کلیه دانشگاهیان اعم ازاساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه ها می توانند درثبت نام عتبات دانشگاهیان شرکت نمایند. دانشگاهیان می توانند به صورت فردی ویا در صورت تمایل تا سه نفر همراه : شامل همسر و دو فرزند را نیز به همراه خود ثبت نام نمایند.  ثبت نام و اعزام پدر و مادر به همراه دانشگاهیان به هیچ عنوان مقدور نمی باشد.  با توجه به شیوع بیماری کرونا،کلیه اعزام ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد ملی کرونا و مسئولان وزارت محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی خواهد بود. تزریق حداقل دو دوز واکسن برای کلیه زائران الزامی میباشد.  اعزام از استان محل تحصیل و یا تدریس خواهد بود. به دلیل اینکه تعیین کاروان و تاریخ اعزام، توسط شخص زائر صورت می گیرد، امکان جابه جائی درمراحل بعدی وجود نخواهد داشت.
دانشجوی متقاضي مي‌بايست در هنگام ثبت نام مشغول به تحصيل باشد و برای اساتید و کارکنان محترم، ارائه حکم کارگزینی الزامی است.
افرادی که قبلاً با کاروان‌های عمره یا عتبات دانشجويی (دانشگاهیان) مشرف شده‌اند منعی برای ثبت نام و تشرف در قالب کاروان‌های عتبات دانشگاهیان را نخواهند داشت.  قبل از ثبت نام همراهان با ایشان مشورت کرده و پس از اطمینان از تمایل آنها برای سفرثبت نام نمایید .در ضمن وارد کردن کد ملی حقیقی و منطبق با ثبت احوال اجباری می باشد.
با توجه به مستقل بودن حج و زیارت کاشان از استان اصفهان و تعداد زیاد درخواست اعزام از این شهر، متقاضیان می توانند در گزینه انتخاب استان ، شهر کاشان را انتخاب و از اعزام با کاروانهای دانشگاهی این شهر بهره مند گردند.
هزینه و مدت سفر
با توجه به تاثیر نرخ ارز بر قیمت تمام شده سفر؛ ممکن است هزینه سفر در طول بازه اعزام تغییرکند. هزینه کاروان های عتبات دانشگاهیان برای کاروان های هوایی حدوداً 8.5 تا 9 میلیون تومان و زمینی حدود 4.5 تا 5 میلیون تومان خواهد بود، که نرخ هر استان با توجه به دوری و نزدیکی به مرز، متفاوت می باشد. با رایزنی های صورت گرفته تخفیفاتی برای کاروانهای دانشجویی در نظر گرفته شده که قیمت آن نسبت به کاروانهای هم درجه سازمان حج و زیارت تا حدودی کمتر می باشد. هزینه سفر کاروان های مناسبتی در ایام نوروز (24 اسفند تا 9 فروردین)، احتمالاً افزایش خواهد داشت.  درجه کاروان های هوایی الف و کاروانهای زمینی ب می باشد . همچمنین مدت سفر هفت شب؛ شامل سه شب نجف، سه شب کربلا و یک شب کاظمین(زیارت سامرا به صورت عبوری) می باشد.
تسهیلات ویژه کاروان های دانشجویی
با مساعدت بانک ملت، به کلیه زائرین(اعم از اساتید؛ دانشجویان و کارمندان)، تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ 60 میلیون ریال برای کاروان های هوائی و 30 میلیون ریال برای کاروان های زمینی با بازپرداخت 18 ماهه (کارمزد 4 درصد) اعطا خواهد شد.
تسهیلات بانک ملت به یک نفر همراه(فقط همسر) نیز تعلق خواهد گرفت. همچنین طبق تفاهم نامه با صندوق رفاه وزارت علوم تحقیقات و فنآوری؛ بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان می توانند از تسهیلات این صندوق طبق آئین نامه صندوق؛ استفاده نمایند. مبلغ تسهیلات برای کاروان هوایی، 60 میلیون و زمینی، 30 میلیون ریال می باشد.  ازجمله مزایای عتبات دانشگاهیان یکدست دانشگاهی بودن اعضاء کاروان؛ برنامه های فرهنگی ویژه برای دانشگاهیان در سفر، اعطاء تسهیلات قرض الحسنه، وهمچنین سهولت اخذ مجوز خروج از کشور مشمولین(که نیازی به مراجعه خود شخص به نظام وظیفه و ارائه وثیقه و سایر موارد نیست و این کار توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنما صورت می گیرد) می باشد.


     

Copyright ©

طراحی و پیاده سازی: مرکز آمار و فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی کاویان

شماره هاي تماس با موسسه
خراسان رضوی، مشهد مقدس، ساختمان مركزي
مسير 1: بلوار الهيه، الهيه 40
مسير 2:بلوار صادقيه، صادقيه 5 (مقابل هتل بين المللي نوين پلاس)
شهید اکبری ذوق 25
کد پستی: 9186374915
Email: info@kavian.ac.ir