پرتال دانشجویی   |   پرتال اساتید و کارکنان   |   پست الكترونيكي   |   تماس با موسسه   |   سامانه های اداری ۱۴۰۲/۱۲/۱۵

نمایش متن کامل خبر

عنوان خبر - واقعه: رحلت پیامبر اعظم (ص)، شهادت امام مجتبی (ع) و شهادت حضرت رضا (ع) (تاریخ درج: چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲)
متن خبر - واقعه:

رحلت حضرت ختمی مرتبت، رسول مهربانی و پیامبر اسلام، حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم، یکی از رویدادهای مهم و تأثیرگذار در تاریخ اسلام و انسانیت به شمار می آید. پیامبر بزرگ اسلام از دنیای فانی به دنیای ابدی پیوست و بر امت مسلمین عظیم ترین اندوه را فراهم آورد.
آری 28 صفر، روزی که آسمان اسلام به ابدیت برگشت و زمین به اندوه فروپاشید. در این روز معنویت پیامبرانه ای که حضرت محمد به این دنیا آورد، به پایان رسید. او که سال ها به پیامبری، راهنمایی، و دعوت به توحید و عدالت مشغول بود، اکنون به سوی خداوند برگشت. رحلت او یک پیام مهم برای همه مسلمانان دارد: پیام صبر، ایمان، و تسلیم به مشیت الهی
در روزی چون این روز، زمین و آسمانها در آغوش حزن فروپاشید. امام حسن (ع)، نمادی از ایمان، عدالت و دین برای مسلمانان، به دلیل عشق و وفاداری به اصول اسلامی، در میانه شب در آغوش رحمت الهی و به دست دشمنی طغیان آمیز به شهادت رسید. او به عنوان امامی که زندگی خود را به خدا و انسان ها اختصاص داد و در میانه تلاطط ها و دشمنط ها به عدالت و مصالحه تمایل داشت، به ما ارزش هایی ارزشمند آموخت.
وای بر تو ای ماه صفر که در روزهای پایانی ات چه غم ها بر امت مسلمان روا داشتی. شهادت امام رضا (علیه السلام) یکی از لحظات تاریخی و مذهبی مهم در دنیای اسلام است که قلب همه مسلمانان را به حزن فرو برده و اندوهی عمیق بر دلان عاشقان اهل بیت پیامبر (ص) نشانده است. امام رضا (ع)، آفتابی که در آسمان های اسلامی درخشید و بر افق تاریخ نوری به جا گذاشت. وی نمونه ای بی نظیر از دینی بود که با علم، حکمت، و معنویت بر ذهن و قلب مردم تأثیر می گذاشت. شهادت امام رضا (ع) یادآوری می کند که وی به عنوان ثمره عشق و ایمان به خداوند و پیامبر (ص)، در راه اصول دینی و انسانیت قرار گرفت و در نهایت به مرگ شهادت بار پیوست. امروز روز سوگواری و تأمل در زندگی امام رضا (ع) و ارزش هایی است که ایشان به ما آموخت و ما را به پیروی از انسانیت و معرفت الهی امر کرد.


     

Copyright ©

طراحی و پیاده سازی: مرکز آمار و فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی کاویان

شماره هاي تماس با موسسه
خراسان رضوی، مشهد مقدس، ساختمان مركزي
مسير 1: بلوار الهيه، الهيه 40
مسير 2:بلوار صادقيه، صادقيه 5 (مقابل هتل بين المللي نوين پلاس)
شهید اکبری ذوق 25
کد پستی: 9186374915
Email: info@kavian.ac.ir